Archive for Maj, 2005

serwis Polska Podziemna

W dziale Formacje Zbrojne (Armia Krajowa) , dodaliśmy opis działalności Organizacji Dywersji Dalekosiężnej \”Wachlarz\”. W dziale Dokumenty dodałem pełną wersję Instrukcji gen Sosnkowskiego dla płk Stefana Roweckiego, w sprawie powołania ZWZ, oraz umowy polsko brytyjskie z 1939.08.25 r. Zapraszamy.

serwis III Rzesza

W dziale Multimedia , poprawiłem działanie pieśni i marszy niemieckich. Przepraszam za chwilowe kłopoty, cóż to jest tak jak się korzysta z darmowych serwerów. Obecnie mamy 39 pozycji. Reszta będzie uzupełniana w najbliższym czasie. W dziale Dokumenty dodałem pełną wersję Traktatu pokojowego pomiędzy Polska a Rosją i Ukrainą. Z 18 marca 1921 roku, podpisanego w […]

serwis Polska Podziemna

W dziale Największe bitwy i najsłynniejsze akcje , doszedł opis – Akcja Wieniec – pierwsza w dziejach AK, udana próba sparaliżowania warszawskiego węzła kolejowego. W dziale Dokumenty doszła Dyrektywa nr 41 – na temat przygotowań do operacji wiosenno – letnich w 1942 roku w Rosji. Zapraszamy.

serwis III Rzesza

W dziale Artykuły, dodałem opis zamachu na A. Hitlera w Monachium w dniu 8 listopada 1939 roku, wykonanego przez Georga Elsera. Zapraszam.

Dokumenty

W dziale Dokumenty, dodałem przemówienie przewodniczącego Komitetu Obrony Państwa Józefa W. Stalina, wygłoszone w radio 3 lipca 1941 roku. (przemówienie radiowe do narodu było pierwszym publicznym wystąpieniem Stalina od inwazji niemieckiej 22 czerwca 1941 roku). Zapraszam.

Dokumenty

W dziale Dokumenty, dodaliśmy dzisiaj dwie Dyrektywy nr 16 i 17. Obie dotyczą operacji „Lew Morski”, czyli planowanej inwazji na Anglię. Zapraszam.

Polska podziemna

Opis jednej z najsłynniejszej akcji Armii Krajowej w okupowanej Warszawie – \”Akcja Kutschera\” – zamach na dowódcę SS i policji, SS-Brigadeführera Franza Kutschere. Zapraszamy

Dokumenty

W dziale Dokumenty, strona główna po lewej stronie dodaliśmy dzisiaj m. in. przemówienie ministra spraw zagranicznych Józefa Becka wygłoszone na plenarnym posiedzeniu Sejmu RP w dniu 1939.05.05 r., w odpowiedzi na mowę kanclerza Rzeszy z 1939.04.28 r., (odpowiedni fragment tej mowy też został umieszczony). Jednocześnie, chciałbym przywitać w gronie Redakcji dws.xip.pl nowego współpracownika – Mariusza, […]

Polska Podziemna

W dziale Postacie dodaliśmy dzisiaj kolejne noty biograficzne: Korboński, Kasznica, Kolaciński, Okulicki, Sosnkowski i Szacki. Zapraszam.

Serwis II Rzesza

W dziale Schutzstaffeln – SS dodałem pierwszą część omówienia struktur RSHA – Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy. Dodałem też krótkie omówienie Lebensborn e.V. – Stowarzyszenia ¬ródeł ¯ycia. Zapraszam.