Archive for wrzesień, 2008

Ludowe Wojsko Polskie

Dodaliśmy historię Ósmej Dywizji Piechoty, oraz opis operacji „Marsz – Manewr” i „Nad Turią i Bugiem". W dziale uzbrojenie doszły opisy samochodów i ciągników artyleryjskich plus ilustracje. Zapraszamy.

Polska Podziemna

Witam Szanownego Czytelnika. W serwisie „Polska Podziemna”, w dziale „Biografie” pojawił się pakiet 20 biogramów, które są jednocześnie uzupełnieniem wykazów osobowych Komendy Głównej AK, Organizacji Orła Białego oraz  Komendy Obszaru Warszawa AK. ¯yczę miłej lektury.

Polska Niepodległa

W dziale II RP została dodana czwarta, ostatnia część artykułu o Przewrocie Majowym. W dziale Dokumenty zostały dodane trzy kolejne teksty źródłowe z 1926 r. Zapraszam serdecznie

III Rzesza

W dziale Kobiety w III Rzeszy dodaliśmy następujące artykuły: Lebensborn e.V. Edukacja dziewcząt. Literatura, prasa i wystawy adresowane do kobiet. Zapraszamy.

Polska Niepodległa

W dziale II RP została zamieszczona trzecia już część epopeji o Przewrocie Majowym. W dziale Dokumenty została dodana luźna wiązanka tekstów źródłowych z lat 1924 – 1926. Zapraszam serdecznie

Ludowe Wojsko Polskie

W serwisie LWP dodaliśmy historię kolejnej jednostki: Czwarta Pomorska DP im. Jana Kilińskiego. Zapraszamy.

Polska Podziemna.

Witam Szanownego Czytelnika.   W Serwisie „Polska Podziemna”, w dziale „Inne Organizacje Podziemne” pojawił się materiał omawiający struktury i działalność Tajnej Armii Polskiej – TAP oraz jej przybudówki ideologiczno – politycznej, czyli Grupy „Znak”. ¯yczę Państwu ciekawej lektury.