Archive for marzec, 2012

Serwis Polska Podziemna

W Serwisie „Polska Podziemna” pojawił się materiał omawiający strukturę organizacyjną i obsadę personalną Okręgowej Delegatury Rządu w Wilnie.  http://www.dws-xip.pl/PW/RPDEL/pw2036.html Zapraszam do lektury.  

Serwis Polska Podziemna

W Serwisie „Polska Podziemna” pojawił się materiał omawiający strukturę organizacyjną i obsadę personalną Okręgu VI (Kraków) Batalionów Chłopskich. Okręg Krakowski BCh był jednym z najprężniej rozwijających się okręgów tej organizacji, choć decyzja o tworzeniu zbrojnego ramienia Stronnictwa Ludowego zapadła tu stosunkowo najpóźniej.  http://www.dws-xip.pl/PW/formacje/pw2032.html Zapraszamy do lektury.

III Rzesza

Dział – numery członków SS i dokumenty  Dienstaltersliste der Schutzstaffel der NSDAP  lista starszeństwa  z dnia 01.10.1942 r.            Więcej informacji w temacie – nowości w serwisie. Zapraszamy.

W Serwisie „Polska Podziemna” pojawił się obszerny materiał opisujący struktury organizacyjne i obsadę personalną Okręgu Poznańskiego ZWZ-AK. Dzieje Okręgu Poznańskiego były szczególnie dramatyczne. Wielokrotnie rozbijany, działając w szczególnie trudnych warunkach bywało, że bez łączności z Komendą Główną, Okręg Poznański działał przez cały okres okupacji niemieckiej, będąc przykładem wytrwałości na posterunku. http://www.dws-xip.pl/PW/formacje/pw2031.html   Zapraszamy do lektury