Archive for Listopad, 2012

Zespół Redaktorski portalu dws-xip.pl chciałby zawiadomić Szanownych Czytelników, że z dniem dzisiejszym uruchomiliśmy forum dws-xip.pl (baner w lewym, górnym rogu), które ma być polem do merytorycznej dyskusji nad publikacjami, jakie pojawiają się na łamach portalu. Zapraszamy do rejestracji i aktywnego udziału w dyskusji.

Serwis Polska Podziemna

W Serwisie Polska Podziemna w Zbrojowni działu Polska Niepodległa, czyli rzeczywistość przed okupacją pojawił się nowy materiał mówiący o budowie i zastosowaniu miny rzecznej wz. „R”. Poprawiono i uzupełniono również opracowania na temat min: wz. 08 , S.M. 5 i min rzecznych wz. „Rybka”.   http://www.dws-xip.pl/PW/wojna/bron/polska/polskaC.html Zapraszamy do lektury.

Serwis Polska Podziemna

W Serwisie Polska Podziemna w dziale Formacje Zbrojne pojawił się materiał omawiający strukturę organizacyjną i obsadę personalną Kedywu Komendy Głównej AK oraz jego Oddziałów Dyspozycyjnych. Do umieszczonego materiału "podpięliśmy" kilka biogramów (Wojciecha Kiwerskiego, Wacława Janaszka, Mieczysława Kurkowskiego i Ryszarda Białousa), które są cennym jego uzupełnieniem . Redakcja pragnie Państwa poinformować, że w przygotowaniu są kolejne […]