Wilczy Szaniec - Kętrzyn

Wycinki i linki do ciekawych materiałów o II Wojnie Światowej

Moderatorzy: woj45, Butryk, Scypion, virtualbob

doctor
Chorąży
Chorąży
Posty: 178
Rejestracja: 29 sie 2010, 20:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
CONTACT:

Wilczy Szaniec - Kętrzyn

Post autor: doctor »

Witam,
kwaterę główną Hitlera w Kętrzynie miałem okazję zwiedzić 3 lata temu. Kompleks robi wrażenie swoim ogromem i tajemniczością.
Dziś chciałem zachęcić do przeczytania artykułu o dzierżawcy terenu, który ponoć nie wywiązywał się ze swoich obowiązków.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... gn=firefox
Zachęcam do wypowiedzi nt. Wilczego Szańca.

Pozdrawiam
virtualbob
Porucznik
Porucznik
Posty: 392
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
CONTACT:

Re: Wilczy Szaniec - Kętrzyn

Post autor: virtualbob »

Odwiedzałem to miejsce wielokrotnie i istotnie absolutnie nie można powiedzieć aby zarządca wykonał jakiekolwiek prace podnoszące walory edukacyjne tego jakże ciekawego i unikatowego obiektu.

Obawiam się że dalszy bieg sprawy skoncentruje się na prawnych aspektach przewlekłego procesu w sądach, a obiekt będzie biernie czekał aż ktoś się nim wreszcie zajmie. Tylko czy ktoś taki istnieje? Obawiam się że jest wielu zainteresowanych pobieraniem opłat za bilety wstępu, ale niestety raczej nieliczni którzy chcieliby zamienić to w centrum edukacyjne na poziomie powiedzmy warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.
virtualbob
Porucznik
Porucznik
Posty: 392
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
CONTACT:

Re: Wilczy Szaniec - Kętrzyn

Post autor: virtualbob »

Właścicielem obiektu są ponownie Lasy Państwowe - okres turystyczny sprzyja zwiedzaniu tego typu obiektów. Chyba wykorzystam okazję i zabiorę tam syna (jest na obozie harcerskim w okolicy).
Przy okazji będzie można zweryfikować co się zmieniło od strony zwiedzającego poza wystawcą biletu :D
BUTTON_POST_REPLY

Wróć do