Plany rozbudowy serwisu.

Moderator: Scypion

Scypion
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:16
CONTACT:

Plany rozbudowy serwisu.

Post autor: Scypion »

Witam.

Moje plany to dalsza ewidencja członków SS – numery i ostatnie udokumentowane stopnie.
Większa aktualizacja nastąpi dopiero na początku października, niestety brak czasu.
Ponadto pracuje nad uporządkowaniem bazy danych.
Moje zamiary są może zbyt ambitne, (dla przypomnienia FĂźhrerliste der Waffen SS autor John P.Moore to około 26 tyś. nazwisk, tylko i wyłącznie oficerów Waffen-SS), moim zamiarem jest natomiast zgromadzenie w jednej bazie wszystkich danych o członkach SS, mam obecnie ok. 70 tyś udokumentowanych danych i ponadto prawie tyle samo danych wymagających sprawdzenia.
Jednocześnie powoli pracuję nad całkowitą przebudową serwisu III Rzesza, termin ukończenia to prawdopodobnie I połowa przyszłego roku.
Przy okazji gromadzenia danych, opracowuję też składy osobowe jednostek Waffen-SS, Głównych Urzędów SS, wszystkich SS-Standarten oraz struktury SS-Oberabschittów i SS-Abschittów, praktycznie od początku ich istnienia.
Wszystko niestety wymaga czasu, bo motywacje i chęci mam.

Pozdrawiam.
virtualbob
Porucznik
Porucznik
Posty: 392
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu.

Post autor: virtualbob »

Scypion pisze:Przy okazji gromadzenia danych, opracowuję też składy osobowe jednostek Waffen-SS...
No całkiem nieźle...

Jak skońcczysz rozpisywać imiennie skład osobowy wszystkich jednostek SS to ja już będę miał pewnie prawnuki - niemniej trzymam kciuki.
Scypion
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:16
CONTACT:

Post autor: Scypion »

Witam.

Kolejna aktualizacja w numerach członków SS.
Dodałem numery od 292 000 do 300 999.
Stan na dzisiaj - 38 423 udokumentowane numery.

Pozdrawiam.

ps. pisząc skład osobowy jednostek SS, miałem na myśli obsady kierownicze w Allgemaine SS, a w Waffen-SS dowódców do szczebla kompanii.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Post autor: Butryk »

Witam.
Dostałem na skrzynkę takie zapytanie:

SS numer 41809 dieter von berlepsch

Do you have the original text of the "Dienstaltersliste" where Dieter von Berlepsch ist to be found?


Pozdrawiam.
Scypion
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:16
CONTACT:

Post autor: Scypion »

Witam.

Owszem, mam oryginalny tekst, (skan oczywiście).
Figuruje w Dienstaltersliste der Schutzstaffel der NSDAP z dnia. 01.12.1938 poz. 10 929

Pozdrawiam.
brokok
Rekrut
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2012, 10:10
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: brokok »

Świetna praca, tak trzymać Scypionie. Myślę że będę miał do ciebie zapytanie o pewne nazwisko, czy przypadkiem się gdzieś nie przewinęło podczas ewidencjonowania numerów.
BUTTON_POST_REPLY

Wróć do