Plany rozbudowy serwisu

Moderator: Butryk

Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Cieszę się, że możemy dyskutować w oddzielnych zakładkach.

A więc na początek mały raport z prac nad serwisem, które trwają mniej więcej od dwóch tygodni.

Serwis PP zmienił nieco szatę graficzną, dodałem nowe zdjecia na stronę główną (Zbrojownia), główne spisy treści oraz artykuły. Czyli generalnie jest ładniej, gatunkowo znacznie lepiej (poprawiłem jakość tych najfatalniejszych zdjęć) i bardziej merytorycznie. Kilka artykułów jest po prostu poprawionych.

Poza tym wreszcie doszedłem do ładu na serwerze, pliki są uporządkowane, pozmieniałem nazwy plików jpg, co dało mi dobrą czytelność serwisu. Dodam, że porządkowanie tego wszystkiego rozpoczął jeszcze Scypion.

Jeśli chodzi o materiały to w przygotowaniu jest artykuł "Akcja Koppe". To ostatni z artykułów, który przygotowywałem jeszcze w trakcie remontu. Po jego umieszczeniu mam kilka pomysłów na nowe tematy, ale pisanie trzeba będzie rozpocząć od początku a to się równa dłuższej przerwie w umieszczaniu newsów Smile.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Post autor: Butryk »

Witam.

W przygotowaniu są dwa materiały. Obiecany już opis akcji "Parasola" pod kryptonimem "Koppe" oraz Struktury i stan osobowy Okręgu Śląskiego ZWZ/AK.
Umieszczenie ich to tylko kwestia dni.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Post autor: Butryk »

Witam.

Chciałbym powiadomić zespół o fakcie dołączenia do Nas Matisa, zwanego również w niektórych kręgach Mateuszem Smile. Będzie on zajmował się opracowywaniem tematu: "Polskie Siły na Zachodzie".

Mateusz kończy właśnie studia i chciałby wznowić z Nami współpracę.


Od siebie mogę dodać, że na ukończeniu jest druga część materiału o działalności Kedywu Obszaru Warszawskiego. Czyli bez nerwów bo jedziemy dalej Wink .
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Post autor: Butryk »

Witam.

Wrzucona dzisiaj na serwer "paczka" z biogramami jest pierwszą częścią całości.
W najbliższych tygodniach na łamach "Polski Podziemnej" pojawi się druga część, która uzupełni przede wszystkim obsadę personalną Oddziału II (Wywiadu Komendy Głównej AK).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Post autor: Butryk »

W dalszej perspektywie planujemy ruszyć z działem "Narodowe Siły Zbrojne", głównie z obsadą personalną i strukturę Tymczasowej Narodowej Rady Politycznej i jej zbrojnego ramienia czyli NSZ.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Po publikacji na temat celów polityczno-militarnych NSZ i struktur Dowództw: NSZ, NSZ-AK i NSZ-ONR, w dalszym ciągu będzie kontynuowana praca nad tym działem. Tym razem szykowany jest materiał o strukturze terenowej NSZ, NSZ-AK, NSZ-ONR.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Po zakończeniu serii materiałów na temat struktur organizacyjnych i obsady personalnej Komend NSZ, NSZ-AK i NSZ-ZJ wrócę do struktur akowskich. Tym razem będę chciał zająć się Okręgiem Kraków ZWZ-AK oraz Obszarem Południe ZWZ.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

W najbliższej perspektywie planujemy kontynuować prace nad kompletowaniem działu: "Struktura organizacyjna ZWZ-AK". Tym razem na tapetę pójdzie Okręg Łódź lub/i Okręg Wilno ZWZ-AK.

Dalsze plany rozbudowy Serwisu PP obejmują utworzenie odrębnych tematów w Biografiach. Chcielibyśmy wyodrębnić biogramy Komendantów Głównych, Okręgowych i Inspektorów Rejonowych.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Aktualnie prowadzimy prace nad biogramami Komendantów Okręgów Armii Krajowej. Efekty można zaobserwować tu:

http://www.dws-xip.pl/PW/bio/KO.html

W najbliższych dniach na łamach Serwisu Polska Podziemna pojawi się materiał o jednej z najbardziej brawurowych akcji Armii krajowej - Akcji "Góral", czyli rzecz o tym jak "skubnąć" 106 milionów :).
W nieco dalszej perspektywie mamy przewidujemy rozszerzenie zawartości merytorycznej działu Gwardia Ludowa, Armia Ludowa. Zajmiemy się strukturą organizacyjną i obsadą personalną tej formacji. Na razie uporządkowaliśmy i uzupełniliśmy "starsze" materiały.

Zapraszam do lektury Serwisu Polska Podziemna.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Obecnie w końcowej fazie znajduje się artykuł omawiający strukturę organizacyjną i obsadę personalną Okręgu Wołyń AK oraz 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.
W dalszej perspektywie planujemy kontynuację prac nad biografiami komendantów okręgów i inspektorów rejonowych AK oraz nad artykułem omawiającym strukturę i obsadę Okręgu Wilno ZWZ-AK.

Pozdrawiam i zapraszam już teraz do lektury.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

W dalszym ciągu prowadzone są prace nad biogramami Komendantów Okręgów AK.

http://www.dws-xip.pl/PW/bio/KO.html

Poza tym w planach jest druga część materiału omawiającego struktury terenowe Okręgu Wilno AK. Prowadzone są również prace nad uzupełnieniem materiału "Okręg Nowogródek AK" oraz nad materiałem o Kedywie Okręgu Nowogródek AK.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Kolejnym założeniem prac nad serwisem jest dokończenie artykułu o Kedywie Okręgu Warszawa AK. Obecnie opracowywana jest trzecia część artykułu, mówiąca o działalności Kedywu Okręgu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Obecnie "na tapecie" mamy kolejną, drugą już część wykazu akcji Kedywu Okręgu Warszawskiego AK (rzecz będzie m.in. o działaniach wymierzonych bezpośrednio w funkcjonariuszy niemieckiego aparatu okupacyjnego). Kolejnym tematem w przygotowaniu jest struktura terenowa oraz oddziały partyzanckie Okręgu Wilno AK.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Po opublikowaniu struktury terenowej Okręgu Wilno, planujemy szersze uzupełnienie biografii Komendantów Okręgów ZWZ-AK.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butryk
Kapitan
Kapitan
Posty: 888
Rejestracja: 01 wrz 2010, 16:53
Lokalizacja: Wrocław
CONTACT:

Re: Plany rozbudowy serwisu

Post autor: Butryk »

Witam.

Równolegle z systematycznymi pracami nad działem "Biografie", uzupełniany jest także temat "Delegatura Rządu na Kraj". Dziś opublikowaliśmy materiał o Okręgowej Delegaturze Rządu Wołyń, natomiast w niedługim czasie ukaże się artykuł omawiający strukturę i obsadę personalną ODR Lwów.

Pozdrawiam.
BUTTON_POST_REPLY

Wróć do