Herbert Becker



SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei



Nr SS - 310 477 (wstąpił w dn. 01.11.1938 r.)
Nr NSDAP - 3 144 750

Urodzony - 13.03.1887 r. w Torgau
Zmarł - 03.01.1974 r. w Gemlinden

Promocje:
09.03.1906 - Fahnenjunker
1907 - Leutnant
18.10.1914 - Oberleutnant
18.10.1915 - Hauptmann
01.11.1919 - Hauptmann Schupo
20.06.1921 - Major Schupo
01.10.1935 - Oberstleutnant
01.06.1936 - Oberst
09.11.1939 - SS-Oberführer
20.04.1940 - SS-Brigadeführer und Generalmajor der Polizei
20.04.1942 - SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei

Kariera:
??.03.1906 - wstępuje do armii
09.03.1906 - ??.01.1907 - w 46. pułku artylerii polowej
??.??.???? - ??.07.1915 - w 72. pułku artylerii polowej
do 1918 - szef baterii w 16. pułku artylerii polowej
1919 - adiutant dywizji (nie wiem jakiej)
do 01.11.1919 - dowódca 3. baterii w 4. pułku artylerii
01.11.1919 - odchodzi z wojska i wstępuje do Schupo (dokładnie do Sicherheitspolizei, (zmiana nazwy na Schutzpolizei
04.10.1920 r.), służba m.in. w Marienwerder, Hayn, Minden, Eiche, Berlin, Spandau i Bonn.
??.06.1935 - w Polizeiverwaltung Essen
15.09.1936 - 15.06.1939 - IdO w Münster
19.03.1938 - ??.03.1938 - dowódca Marschegruppe III Graz
15.04.1938 - dowódca Marschegruppe IV Wiedeń
01.01.1939 - 26.11.1939 - Befehlshaber der Ordnungspolizei (BdO) Wiedeń
25.10.1939 - ??.10.1940 - BdO Kraków
??.10.1940 - 21.04.1942 - BdO Hamburg
??.05.1942 - ??.04.1943 - BdO Kraków
??.07.1943 - ??.05.1945 - Generalinspekteur der Schutzpolize w sztabie ORPO
09.11.1944 - w sztabie RF SS

Odznaczenia m.in.:
1914 EK I
1914 EK II
Verwundetenabzeichen, 1918 in Silber
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Polizei-Dienstauszeichnungen
Ehrendegen des RF SS
Totenkopfring der SS


powrót

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion