Heinrich Höflich

SS-Oberführer




Nr SS - 1 089
Nr NSDAP - 71 058

Urodzony - 13.05.1895 r. w Leonhardsbusch
Zmarł - ?

Promocje:
11.05.1930 - SS-Standartenführer
03.07.1934 - SS-Oberführer

Kariera:
uczestnik I wojny światowej - służył w Bawarskiej armii
08.-09.11.1923 - uczestnik nieudanego puczu w Monachium, był w 2. kompanii Bataillon Teja Bund Oberland
18.09.1929 - 10.02.1933 - dowódca 1. SS-Standarte
11.05.1930 - ??.??.1931 - Brigadeführer der SS Oberbayern (nazwa pełnionej funkcji a nie ranga)
??.02.1933 - ??.??.1936 - adiutant Gauleitera Adolfa Wagnera
30.11.1933 - 23.01.1936 - oficer do zadań specjalnych w SS-Oberabschnitt "Süd"
data nominacji na stopień SS-Oberführera, wskazuje na jego czynny udział w "Nocy długich noży"
do 20.01.1938 w sztabie SS-Oberabschnitt "Süd"
09.01.1938 - usunięty z NSDAP na podstawie wyroku sadu NSDAP, za malwersacje finansowe, (później przyjęty ponownie w ramach łaski)
20.01.1938 - usunięty z SS na polecenie Himmlera

Odznaczenia m.in.:
09.11.1933 - Blood Order Nr 163
Cross of Honour 1914-1918
SA Sports badge in Gold
Reichs Sports badge in Gold


powrót do strony głównej

© copyright 2009, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion