Paul Weickert

SS-Oberführer



Nr SS - 1 152 (wstąpił w dn. 01.01.1928 r.)
Nr NSDAP - 29 063 (22.01.1926 r.)

Urodzony - 01.11.1898 r.
Zmarł - 06.10.1975 r.

Promocje:
??.06.1918 - Gefreiter
??.??.1918 - Unteroffizier
??.01.1928 - SS- Sturmführer
??.12.1931 - SS-Sturmhauptführer
19.07.1932 - SS-Oberführer
17.11.1932 - zdegradowany do stopnia SS-Manna
27.11.1933 - SS-Sturmbannführer, po ponownym przyjęciu do SS
09.05.1934 - SS-Obersturmbannführer
30.08.1934 - SS-Standartenführer

Kariera:
1911 - 1914 - uczy sie piekarstwa i cukiernictwa
1915 - 1917 - uczęszcza na wieczorowe kursy przygotowujące do studiów biznesowych
1917 - wstępuje do Royal Bavarian Army
1917 - 1918 - goniec w sztabie batalionu w 14. Bayerische Reserwve-Infanterie-Regiment
??.06.1918 - ??.04.1919 - nauka pilotażu w Fliegerschule w Schleissheim
??.05.1919 - 1919 - członek Freikorps Kramer w Monachium
1919 - 01.01.1920 - służba w 42. Bayerische Schützen-Regiment
01.01.1920 - odchodzi z armii
1920 - 1923 - pracuje w różnych firmach
1923 - wstępuje do Kampfbundu i bierze udział w nieudanym puczu w Mnachium
1924 - jest dwukrotnie aresztowany w związku z puczem
1924 - 1925 - pracuje w wydawnictwie Brinkmann w Monachium
1925 - 1926 - pracuje jako korektor w drukarni w Bamburgu
1926 - powraca do Monacium i podejmuje pracę jako korektor w drukarni
??.01.1928 - ??.04.1928 - oficer w SS-München
??.04.1928 - 01.01.1929 - zajmuje się finansami i administracją SS w Monachium
??.01.1929 - 19.07.1932 - w Reichsgeldverwaltungs-SS
12.05.1931 - 17.11.1932 - szef Id i IVa w Reichsfuhrung SS
??12.1931- 19.07.1932 - kierownik d/s administracyjnych w SS-Fliegerstaffel
19.07.1932 - 17.11.1932 - szef Reichsgeldverwaltung-SS
17.11.1932 - zostaje zdegradowany do stopnia SS-Manna i dzień później usunięty z SS i NSDAP, przyczyną było niewłaściwe
postępowanie wobec NSDAP i swoim zachowaniem mógł zaszkodzić wizerunkowi NSDAP i SS
27.11.1933 - ponownie zostaję przyjęty z tymi samymi numerami do SS i NSDAP, z tym że w SS otrzymuje stopień
SS-Sturmbannführera
27.02.1934 - 01.05.1934 - oficer d/s administracyjnych w SS-Oberabschnitt "Ost"
01.05.1934 - 05.11.1936 - kierownik administracji w w SS-Oberabschnitt "Ost"
05.11.1936 - zdaje funkcję (była to w rzeczywistości dymisja) z powodu choroby
01.05.1937 - ??.11.1937 pracuje jako agent ubezpieczeniowy w niemieckim związku urzędników w Berlinie - Charlottenburg
21.06.1937 - zostaje umieszczony na liście oficerów do usunięcia ze służby czynnej
21.06.1937 - 03.05.1939 - oficer do zdań specjalnych w SS-Oberabschnitt "Ost"
03.05.1939 - zostaje przeniesiony na listę honorowy oficer SS - Ehrenführer
03.05.1939 - 14.11.1939 - oficer w Stammabteilung Bezirk 6 w SS-Oberabschnitt "Ost"
14.11.1939 - 08.05.1945 - oficer w Stammabteilung Bezirk 6 w SS-Oberabschnitt "Spree"
??.11.1937 - 08.05.1945 - zastępca kierownika w niemieckim związku urzędników ubezpieczeniowych
16.08.1943 - 08.05.1945 - buchalter w firmie Magnetophon G.m.b.H. w Berlinie

Odznaczenia m.in.:
Goldenes Parteiabzeichen
1914 Eisernes Kreuz II. Klasse
The Silesian Eagle
09.11.1933 - Blutorden Nr 1297
Cross of Honour 1914-1918
SA Sports Badge in Bronze
Totenkopfring der SS


powrót do strony głównej

© copyright 2009, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion