Erwin Tzschoppe



SS-Oberführer




Nr SS - 11 965
Nr NSDAP - 532 166

Urodzony - 05.09.1902 r. w Schönau
Zmarł - 12.08.1972 r. w Bad Harzburg

Promocje:
24.12.1932 - SS-Untersturmführer
28.02.1934 - SS-Obersturmführer
26.05.1934 - SS-Hauptsturmführer
09.11.1934 - SS-Sturmbannführer
20.04.1939 - SS-Obersturmbannführer
21.06.1942 - SS-Standartenführer
21.06.1942 - SS-Standartenführer d.R. Waffen SS
30.01.1944 - SS-Oberführer

Kariera:
1934.10.?? - oficer w 21. SS-Standarte
1935 - 1937 - w SS-Junkerschulen Braunschweig
14.11.1938 - 01.12.1938 - dowódca 12.SS-Standarte Niedersachsen
01.12.1938 - 01.02.1943 - dowódca 49.SS-Standarte Braunschweig
01.12.1939 - 27.03.1940 - dowódca 4 kompanii I. Battalionu SS-Totenkopf-Standarte 4 Ostmark
07.05.1940 - 01.05.1941 - dowódca 8 kompanii II. Batalionu SS-Totenkopf-Standarte 7
01.05.1941 - 01.02.1942 - dowódca II batalionu SS-Infanterie-Regiment 8
01.02.1942 - 25.08.1942 - dowódca SS-Infanterie-Regiment 8
25.08.1942 - 01.10.1942- w rezerwie SS- Führungshauptamt
01.10.1942 - 01.01.1943 - pełnił obowiązki kierownika oddziału badawczego historii wojennej Waffen SS (zastępował kierownika Wilhelma Hartensteina)
01.01.1943 - 06.05.1943 - w sztabie Befehlshaber der Waffen SS Niederlande (Demelhuber)
01.03.1943 - 08.05.1945 - dowódca 12.SS-Standarte Niedersachsen
12.08.1943 - 01.01.1945 - komendant wojskowy Scheveningen
01.01.1945 - 08.05.1945 - w sztabie HSSPF Niederlande
od marca szef sztabu Kampfgruppe Verbandes SS-Obergruppenführera Rautera, której dowództwo przejął z powodu zranienia Rautera oraz dowódca HSSPF Niederlande

Odznaczenie m. in.:
1939 EK II
1939 EK I
SS-Dienstauszeichnungen
Ehrendegen des RF SS
Totenkopfring der SS


powrót do strony głównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion