Horst Bender

SS-Oberführer / SS-Oberführer der Waffen-SS



Nr SS - 122 746 (wstąpił w dn. 01.04.1933 r.)
Nr NSDAP - 1 261 871 (wstąpił w dn. 01.08.1932 r.)

Urodzony - 24.02.1905 r. w Lyck
Zmarł - 08.11.1987 r. w Schonberq

Promocje:
01.04.1933 - SS-Anwärter
01.10.1933 - SS Mann
15.12.1933 - SS-Unterscharführer
20.12.1933 - SS-Oberscharführer
25.08.1934 - SS-Untersturmführer
20.04.1935 - SS-Obersturmführer
20.04.1936 - SS-Hauptsturmführer
09.11.1938 - SS-Sturmbannführer
30.01.1941 - SS-Obersturmbannführer
09.11.1943 - SS-Standartenführer
30.01.1945 - SS-Oberführer
30.01.1945 - SS-Oberführer der Waffen

Kariera:
studia prawnicze na uniwersytecie w Breslau i Königsberg
1930 - zdaje egzamin i otwiera własną praktykę prawniczą w Lyck
01.04.1933 - 15.12.1933 - służba w 6. Sturm w 61. SS-Standarte
15.12.1933 - 20.06.1934 - służba w 2.Sturm II. Sturmbann 61. SS-Standarte
20.06.1934 - 20.03.1935 - oficer w sztabie SS-Abschnitt I
20.03.1935 - 12.06.1935 - oficer d/s prawnych i sędzia w SS-Abschnitt I
12.06.1935 - 27.09.1935 - oficer w sztabie SS-Gericht w SS-Hauptamt
27.09.1935 - 10.10.1935 - kierownik centralnej kancelarii w SS-Hauptamt
10.10.1935 - 01.01.1937 - oficer w centralnej kancelarii w SS-Hauptamt
01.01.1937 - 09.01.1937 - oficer śledczy w SS-Oberabsnitt "Südwest
09.01.1937 - 24.02.1937 - oficer w Abteilung III w SS-Hauptamt i w dowództwie SS-Oberabsnitt "Südwest"
01.01.1937 - 08.05.1945 - sędzia w Allgemeine SS
24.02.1937 - 15.08.1939 - oficer śledczy w sztabie SS-Verfugungstruppen
06.07.1939 - 01.10.1939 - oficer ds. sądownictwa w Inspektoracie SS-Verfugungstruppen
01.10.1939 - 08.05.1945 - oficer w Hauptamt SS-Gericht
07.05.1942 - 06.06.1942 - praktyka (stopień służbowy SS-Untersturmführer) w dowództwie SS-Division "Reich"
01.04.1942 - 08.05.1945 - kierownik Hauptabteilung III (sądownictwo) w sztabie personalym RF SS, jeden z doradców
prawnych Himmlera
26.10.1942 - Horst Bender na polecenie Himmlera przekazał ściśle tajne zalecenia przeznaczone dla wszystkich sędziów SS:
nie należy pociągać do odpowiedzialności członków SS i policji za zabicie Żydów, jeżeli było umotywowane politycznymi
względami, z wyjątkiem tych przypadków, gdy jest to konieczne dla utrzymania dyscypliny i porządku. Działających z
samolubnych, sadystycznych lub seksualnych pobudek należy karać zgodnie z prawem pod zarzutem morderstwa lub zabójstwa.

Odznaczenia m.in.:
War Service Cross 1st and 2nd Class with Swords
Olympic Games Badge 2nd Class
SA Sports Badge in Bronze
German Horsemans Badge in Silver
Reichs Sports Badge in Silver

Odznaczenia m.in.:
Nie niepokojony za działalność podczas wojny, prowadził własną praktykę jako prawnik w Stuttgarcie.
W marcu 1976 został zatrzymany i przesłuchany przez sąd okręgowy w Stuttgarcie.


powrót do strony głównej

© copyright 2009, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion