Walter Turza



SS-Oberführer




Nr SS - 2 389
Nr NSDAP - 51 282 (??.09.1926)

Urodzony - 04.08.1890 r.
Zmarł - ?

Promocje:
28.04.1930 - SS-Sturmführer
01.03.1931 - SS-Sturmbannführer
01.09.1939 - SS-Standartenfuhrer
20.04.1944 - SS-Oberführer

Kariera:
11.06.1931 - 12.11.1931 - dowódca 11. SS-Standarte "Planetta" (Wien)
11.06.1931 - 01.07.1932 - dowódca 37. SS-Standarte "Ob der Enns" (Linz)
11.06.1931 - ??.10.1931 - dowódca 38. SS-Standarte (Leoben)
09.11.1932 został zwolniony z SS i NSDAP, (nie znam przyczyny)
??.09.1937 - ponownie przyjęty do SS i NSDAP, za zgodą Himmlera zachował swój stary numer z SS jak również NSDAP
05.12.1938 - 01.03.1944 - Inspekteur Stammabteilung SS-Oberabschnittsärzte "Donau"
01.03.1944 - ??.05.1945 - dowódca 89. SS-Standarte "Holzweber" (Wien)

Odznaczenie m. in.:
Kriegsverdienstkreuz I. Klasse ohne Schwerter
Kriegsverdienstkreuz II. Klasse ohne Schwerter
Verwundetenabzeichen, 1918 in Schwarz
Landesorden
09.11.1944 - Goldenes Parteiabzeichen
Dienstauszeichnungen der NSDAP in Silber und Bronze
SS-Dienstauszeichnungen
Ehrendegen des RF SS
Totenkopfring der SS


powrót do strony głównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion