Dr. Wolfram Sievers



SS-Oberführer



Nr SS - 275 325 (1935)
Nr NSDAP - 144 983 (1929), odszedł z partii na początku 1931 roku, by ponownie do niej wstąpić w 1933 roku.

Urodzony - 10.07.1905 r. w Hildesheim .
Zmarł - 02.06.1948 r. - wykonanie kary śmierci w Landsbergu

Promocje:
29.08.1935 - SS-Anwarter
06.11.1935 - SS-Mann
30.01.1936 - SS-Rottenführer
30.01.1936 - SS-Oberscharführer - to nie jest błąd
01.07.1936 - SS-Untersturmführer
20.04.1937 - SS-Obersturmführer
30.01.1938 - SS-Hauptsturmführer
09.11.1938 - SS-Sturmbannführer
09.11.1940 - SS-Obersturmbannführer
09.11.1942 - SS-Standartenführer
20.04.1945 - SS-Oberführer

Kariera:
Po ukończeniu szkoły średniej, ukończył wydział drukarstwa w Instytucie Zawodowym w Lipsku.
Pracował m. in. w Monachium, Stuttgarcie, Hanowerze i Lipsku, wszędzie jego praca była związana z drukarstwem. Gościnnie wykładał w średniej szkole technicznej w Stuttgardzie.
Pierwszy kontakt z NSDAP miał w 1928 roku, a wstąpił do niej w sierpniu 1929 roku.
Był członkiem Sudentenbundu, Jungbauerbundu.
W 1932 roku, spotkał profesora Hermanna Wirtha, rozpoczął z nim współpracę w dziedzinie badań umysłowych i
spirytystycznych.
29.08.1935 - 01.07.1936 - po wstąpieniu do SS, otrzymał przydział do Rasse und Siedlungshauptamt.
01.07.1937 - 01.03.1938 - oficer w Rasse und Siedlungshauptamt
01.03.1938 - 08.05.1945 - członek sztabu Algemeine SS 01.03.1938 - 08.06.1939 - oficer w dziale personalnym RF SS
08.06.1939 - 01.04.1942 - oficer w wydziale ds. personalnych RF SS
16.06.1941 - wstępuje do rezerwy Waffen-SS
16.06.1941 - 23.07.1941 - służba w 2 kompanii batalionu zapasowego LSSAH
01.04.1942 - 08.05.1945 - sekretarz generalny Ahnenerbe, później jej szef (Reichs GeFu)
??.06.1943 - wiceprezes zarządu rady badań naukowych Rzeszy

Był utalentowanym człowiekiem, znawcą poezji i ekspertem od muzyki Bacha. Jednak był też bardzo ambitny.
Jako jeden z najbardziej utalentowanych administratorów w SS, posiadał wiele wpływowych kontaktów w kręgach finansowych i przemysłowych. Do jego przyjaciół należał m. in. Franz Six, dzięki któremu, za pośrednictwem SS i SD, pozyskiwał tak potrzebne fundusze na prowadzenie swoich badań w stowarzyszeniu Ahnenerbe.
Ambicja pchnęła go do zbrodniczych eksperymentów na tle teorii rasowych, na więźniach obozu w Dachau, gdzie zawarł porozumienie z Eichmannem, w celu udostępnienia mu odpowiedniej ilości więźniów, w rezultacie czego stał się odpowiedzialny za męczeńską śmierć wielu Żydów.
Swoje zbrodnicze eksperymenty przeprowadzał od 07.07.1942 aż do listopada 1943 roku.

Po wojnie:
19.08.1947 - podczas procesu lekarzy w Norymberdze, został skazany na karę śmierci
02.06.1948 - wyrok wykonano w Landsbergu


powrót do strony głównej

© copyright 2007, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion