Gerhard Fryderyk Schneider


od lewej: Schaub, Schreck, AH, Maurer i Schneider

SS-Oberführer



Nr SS - 30 941 (wstępuje w dn. 14. 07.1932 r.)
Nr NSDAP - 916 047 (wstąpił w styczniu 1932 r.)

Urodzony - 06.04.1890 r. w Braunsdorf
Zmarł - ?

Promocje:
22.07.1932 - SS-Sturmführer
26.08.1932 - SS-Sturmbannführer
08.11.1932 - SS-Standartenführer
22.07.1933 - SS-Oberführer

Kariera:
Po ukończeniu szkoły odbywa praktykę w biznesie
01.10.1908 - wstąpił Bawarskiej Królewskiej Armii
01.10.1908- 30.09.1909 - służba w Königlicher Bayerischen 8 Feldartillerie-Regiment "Prinz Henryk von Preussen" oraz w
Königlicher Bayerischen 6 Chevaulegers-Regiment "Prinz Albert von Preussen"
powraca do pracy w biznesie
??.08.1914 - wstępuje do armii
??.08.1914 - 1919 - służba w Bayerischen Ersatz-Division, później w Bayerischen Alpenkorps
Po wojnie wraca do świata biznesu i wstepuje też do Bund Reichskriegsflagge
08.-09.11.1923 - bierze udział w nieudanym puczu w Monachium jako członek Infanteriezug 1 Bund Reichskriegsflagge
1925 - po reaktywacji NSDAP zostaje jednym z pierwszych człoknów SS, był zarazem jednym z kilku ochroniarzy Hitlera, waz z
Juliusem Schreckiem, Juliuszem Schaubem i Ulrichem Grafem
??01.1932 - wstępuje do NSDAP
14.07.1932 - wstępuje do SS
15.07.1932 - 01.02.1934 - szef SS-Verwaltungsamtes (Abteilung IV) w sztabie RF SS
24.04.1934 - zostaje zdegradowany do stopnia SS-Mana i usunięty z SS. Przyczyną były jego malwersacje finansowe, kradzież i rozrzutność finansami SS oraz złamanie zasad obowiązujących w NSDAP i SS - decyzje o tym podjął Himmler

Odznaczenia m.in.:
1914 Eisernes Kreuz II. Klasse
1914 Eisernes Kreuz I. Klasse


powrót do strony głównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion