Dr Hans Balz

SS-Oberführer




Nr SS - 3 129 (16.09.1930)
Nr NSDAP - 109 673 (01.12.1928)

Urodzony - 02.02.1889 r. w Landshut Bawaria
Zmarł - 24.10.1943 r. zginął w walce w Rosji

Promocje:
19.07.1915 - Assistenarzt
09.04.1920 - Brevet Stabsarzt
18.09.1930 - SS Mann
09.11.1932 - SS-Sturmbannführer
09.11.1933 - SS-Obersturmbannführer
09.11.1934 - SS-Standartenführer
01.07.1935 - Feldartz der Reserve
20.04.1937 - SS-Oberführer
1940 - Oberfeldarzt der reserve

Kariera:
14.08.1914 - wstępuje do armii
10.09.1914 - doctor medycyny Uniwersytet w Kilonii
do 04.12.1914 - służba w Bavarian 14 Inf. Reg.
do 1915 - służba w Bavarain 7 Landwehr Inf Reg, później w Bavarain 6 Reserve Inf. Reg.
do 1917 - lekarz w Bavarain 1 Inf. Reg.
do ??.11.1918 - lekarz w Bavarian 1 Chevauleger Reg.
do 09.04.1920 - adiutant naczelnego lekarza w 3 Bavarian Armeekorps
1929 - wstępuje do SA
1929 - 16.09.1930 - lekarz (Brigadearzt) w SA Brigade Franken
16.09.1930 - odchodzi z SA i przenosi się do SS
do 09.11.1932 - lekarz (Standartenarzt) w SS Standarten Franken
do 31.07.1933 - lekarz w 3. SS-Standarten
do 15.02.1936 - naczelny lekarz w SS-Abschnihtt IX
do 01.04.1936 - oficer w Sanitatsabt IX
do 24.10.1943 - naczelny lekarz w SS-Oberabschnitt "Main"
01.07.1935 - lekarz wojskowy rezerwy w armii
01.07.1935 - 28.02.1935 - w Sanitatsstaffel Nurnburg
14.04.1936 - 13.05.1936 przydział do Hauptarzt Wehrbezirkkommando Coburg
??.09.1939 - powraca do służby w armii jako lekarz wjskowy (Feldarzt der Reserve)
??.05.1942 - 24.10.1943 - lekarz w 370 Inf. Div.


powrót do strony głównej

© copyright 2007, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion