Paul Brinkmann



SS-Oberführer / Hauptmann d.R.




Nr SS - 3 415 (22.10.1930)
Nr NSDAP - 139 161 (01.07.1929)

Urodzony - 31.07.1891 r. w Langendreer
Zmarł - 20.05.1941 r. - w Poznaniu (wypadek)

Promocje:
1915 - Gefreiter
?? - Unteroffizier
27.01.1917 - Leutnant d.R.
16.04.1931 - SS-Untersturmführer
04.08.1931 - SS-Sturmbannführer - awans o trzy stopnie
13.07.1932 - SS-Standartenführer - awans o dwa stopnie
25.10.1938 - Oberleutnant d.R.
??.03.1939 - Hauptmann der Luftwaffe
10.09.1939 - SS-Oberführer

Kariera:
1908 - matura
1908 - 1910 - pracuje w głównym warsztacie kolejowym w Witten (Zagłebie Ruhry), odbywa praktykę zawodową
1910.- 1912 - studia w Königlichen Höheren Maschinenbauschule w Hagen
1912 - 1913 - pracuje jako konstruktor maszyn przemysłowych
Przenosi się do Bydgoszczy do dyrekcj kolei
04.08.1914 - ochotnik, wstepuje do Feld-Art.-Rgt. 17 (Bydgoszcz)
12.12.1914 - służba 1. Ers.-Bat./ Feld-Art.-Rgt. 17 (front wschodni)
17.09.1915 - służba w Inf.-Rgt. 72 (front wschodni)
Uczestnik kursu dla oficerów
Latem 1917 - prosi o przeniesienie na front zachodni
??.10.1917 - służba ww Inf.-Rgt. 190 (front zachodni)
30.11.1917 - zostaję ciężko ranny podczas bitwy pod Cambrai
Po zwolnieniu z lazaretu służy jako oficer szkoleniowy
??.12.1918 - zdemobilizowany
Zostaje skierowany do dyrekcji kolei w Essen
Dwa lata pracuje w kombinacie metalurgicznym jako technik
1919 - 1922 - członek "Deutschvölkischen Schutz- und Trutzbund" (DSTB)
1922 - 1924 - członek nielegalnej "Organisation Escherich"
1925 - kierownik Ortsgruppe "Langendreer" w organizacji "Stahlhelm"
1926 - przeprowadza się do Bochum
01.07.1929 - wstępuje do NSDAP
22.10.1930 - wstępuje do SS
16.04.1931 - 04.08.1931 - dowódca 1. SS-Sturme / I. SS-Sturmbann / 30. SS-Standarte "Westfalen-Süd" (Bochum)
04.08.1931 - dowódca I. SS-Sturmbann / 30. SS-Standarte "Westfalen-Süd" (Bochum)
01.07.1932 - 01.04.1933- dowódca 33. SS-Standarte "Rhein-Hessen" (Darmstadt)
01.04.1933 - 16.08.1933 - dowódca 19. SS-Standarte "Westfalen-Nord" (Münster)
10.08.1933 - przeniesiony do "SS-Sonderkommando Börgermoor"
10.08.1933 - 06.11.1933 - Oberlagerkommandant obozów w Emslandlager w "Verwaltungsdirektion der staatlichen
Konzentrationslager" (Papenburg)
Oficer do zadań specjalnych w SS-Oberabschnitt "West" (Düsseldorf)
25.05.1934 - 01.04.1936 - oficer do zadań specjalnych w 30. SS-Standarte "Westfalen-Süd (Bochum)
05.03.1935 - rozpoczyna się postępowanie dyscyplinarne dla zbadania jego roli, w czasie gdy był zwierzchnikiem obozów w Emslanlagern (pod nadzorem Himmlera). Mimo braku wyroku skazującego, nie został całkowicie oczyszczony z zarzutów, był to praktycznie koniec jego kariery w SS
01.10.1935 - szef sztabu Landesgruppe Westfalen des Reichsluftschutzbundes (RLB) - obrona przeciwlotnicza
01.04.1936 - ??.03.1939 - officer do zadań specjalnych w sztabie SS-Abschnitt XXV (Dortmund)
??.08.1938 - służba w Flak-Rgt. 34 (Münster)
??.03.1939 - kierownik działu w dowództwie obrony przeciwlotniczej w Berlinie
??.03.1939 - 10.09.1939 - oficer w sztabie SS-Hauptamt
10.09.1939 - 20.05.1941 - oficer w sztabie RFSS
08.05.1941 - w sztabie Flak-Rgt. 34 (Posen)
20.05.1941 - ponosi śmierć w wypadku kolejowym na tracie Warszawa-Poznań
22.05.1941 - pochowany w Warszawie

Odznaczenia m. in.:
1914 - 1914 EK II
1918 - Verwundetenabzeichen in Schwarz
30.01.1941 - Dienstauszeichnung der NSDAP in Bronze
Braunschweig-Abzeichen
SS-Totenkopfring


powrót do strony głównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion