Dr. med. Curd Georg Waldemar Arthur August Brand



SS-Oberführer




Nr SS - 3 870 (26.11.1930)
Nr NSDAP - 182 777 (01.01.1930)

Urodzony - 29.12.1892 r. w Strasburgu
Zmarł - ?

Promocje:
26.11.1930 - SS-Sturmbannführer
10.05.1931 - SS-Standartenführer
30.01.1936 - SS-Oberführer

Kariera:
02.08.1914 - ??.10.1915 - służba w 4 GardeRegiment zu Fuss
??.10.1915 - zwolniony z wojska z powodu tyfusu i malarii jakiej nabawił się na froncie w Polsce
??.05.1917 - zdaje egzamin lekarski i przenosi się do cesarskiej marynarki jako Feldunterarzt
01.10.1917 - opuszcza marynarkę jako Marineunterarzt i rozpoczyna praktykę lekarską w Oldenbergu
01.12.1929 - 26.11.1930 - służba w SA
26.11.1930 - 18.05.1931 - dowódca SS w okręgu Weser Ems
29.11.1930 - 1933 - referent w Gau Oldenberg, do spraw edukacji i folkloru góralskiego
??.01.1931 - ciężko ranny, złamanie czaszki, podczas próby rozbicia zebrania komunistycznego w Oldenbergu
07.02.1933 - dowódca 24. SS-Standarte Ostfriesland
do 22.04.1934 - oficer do zadań specjalnych w 24. SS-Standarte Ostfriesland
do 24.10.1934 - oficer do zdań specjalnych w SS-Abschnitte XIV
do 1935 - Kreisamtsleiter w Gau Oldenberg - sprawy zdrowia społecznego
do 01.04.1936 - oficer do zdań specjalnych w SS-Oberabschnitte "Nordwest"
19.02.1940 - 03.05.1941 - służba w Waffen-SS
do 30.05.1941 - oficer w sztabie RuSHA
30.05.1941 - zostaje usunięty z szeregów SS, z powodu nieustannych chorób jakich nabawił się podczas I wojny światowej jak i urazów jakie odniósł podczas walki o władzę
16.05.1942 - 08.05.1945 - Gauamtsleiter des Rassenpolitischesamts Gau Oldenberg
do końca wojny służył też, jako lekarz wojskowy na kolei i w fabrykach

Odznaczenia m.in.:
Länderauszeichnungen
EK II 1914
EK I 1914
SS-Ehrendegen
SS-Totenkopfring
Goldenes Parteiabzeichen


powrót do strony głównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion