Theodor Zittel

SS-Oberführer / SS-Obersturmfuhrer d.R.d. Waffen SS




Nr SS - 5 280 (01.12.1930)
Nr NSDAP - 143 162 (01.07.1929)

Urodzony - 29.10.1900 r. w Kolmar
Zmarł - ?

Promocje:
01.12.1930 - SS-Anwarter
13.02.1931 - SS-Mann
01.07.1931 - SS-Truppführer
21.03.1932 - SS-Sturmführer
09.11.1932 - SS-Sturmhauptführer
13.02.1934 - SS-Sturmbannführer
15.09.1935 - SS-Obersturmbannführer
27.05.1936 - Unteroffizier (Wehrmaht)
13.09.1936 - SS-Standartenführer
01.09.1937 - Feldwebel der Reserve (Wehrmaht)
01.02.1940 - Leutnant d.R.
01.11.1940 - Oberleutnant d.R.
25.05.1943 - SS-Obersturmführer d.R.d. Waffen SS
09.11.1943 - SS-Oberführer

Kariera:
16.08.1918 - wstępuje do armii jako ochotnik
16.08.1918 - 27.11.1918 - służy w Ersatzbataillon w 8. Württembergisches Infanterie-Regiment "Grossherzog Friedrich von Baden" nr. 126
28.01.1919 - ??.11.1919 - służy w 5. Badenisches Infanterie-Regiment nr. 113
??.11.1919 - odchodzi z armii
1920 - 1921 - pracuje w gospodarstwie rolnym
1921 - 1922 - przechodzi szkolenie jako urzędnik bankowy w Alsatian Bank
1923 - 1934 - pracuje jako urzędnik w Elsassischen Bankgesellschaft w Kehl
01.07.1929 - wstępuje do NSDAP
01.12.1930 - wstępuje do SS jako SS-Anwarter
01.12.1930 - 01.02.1932 - służba w 3 Sturm II.Sturmbann 32.SS-Standarte
01.02.1932 - 21.03.1933 - w sztabie II.Sturmbann 32.SS-Standarte
21.03.1933 - 14.09.1933 - dowódca II.Sturmbann 32.SS-Standarte
14.09.1933 - 15.02.1934 - w sztabie III.Sturmbann 62.SS-Standarte
15.02.1934 - 01.03.1934 - dowódca III.Sturmbann 62.SS-Standarte
01.03.1934 - 07.05.1934 - w sztabie SS-Oberabschnitt "Südwest" i jednocześnie dowódca kompanii Politische - Bereitschaft Württemburg
07.05.1934 - 04.12.1934 - dowódca 7.SS-Standarte (Plauen)
04.12.1934 - 01.07.1938 - dowódca 79.SS-Standarte (Ulm)
15.04.1936 - 27.05.1936 - jest na szkoleniu rezerwy (Wehrmacht), 1.kompania Maschinegewehrbataillon 4
05.07.1937 - 31.07.1937 - jest na szkoleniu rezerwy (Wehrmacht), 1.kompania Maschinegewehrbataillon 4
15.11.1937 - 18.12.1937 - na szkoleniu w Führerschule München-Dachau
02.05.1938 - 12.06.1938 - jest na szkoleniu rezerwy (Wehrmacht), 1.kompania Maschinegewehrbataillon 4
01.07.1938 - 01.12.1938 - dowódca SS-Abschnitt XXVIII (Bayreuth)
01.12.1938 - 01.01.1939 - officer w sztabie SS-Oberabschnitt "Main"
01.01.1939 - 08.05.1945 - dowódca 56. SS-Standarte Franken (Bamberg)
26.06.1939 - 30.07.1939 - jest na szkoleniu rezerwy (Wehrmacht), 1.kompania Maschinegewehrbataillon 4
02.10.1939 - rozpoczyna służbę w armii
02.10.1939 - 11.01.1943 - służba w Infanterie-Regiment 42 (walczył m. in. we Francji i Jugosławii)
20.01.1941 - 08.02.1941 - jest na kursie Kompanieführerschule w Tours
27.04.1942 - 29.05.1942 - jest na kursie Infanterieschiesschule w Döberitz
30.05.1942 - 05.06.1942 - jest na kursie Truppenluftschutzsschule w Altwarp
11.01.1943 - 25.05.1943 - pełni obowiązki Ortskommandanta w Zamościu
25.05.1943 - przenosi się do Waffen SS w stopniu SS-Obersturmführer der Reserve der Waffen SS
25.05.1943 - 01.12.1944 - oficer rezerwy w sztabie SS-Personalhauptamt
16.06.1943 - 01.07.1943 - dowódca SS-Abschnitt IX (Würzberg) - zastępował Ferdinanda von Sammern-Frankenegga)
01.07.1943 - 01.09.1943 - komisaryczny dowódca SS-Abschnitt IX (Würzberg)
01.09.1943 - 08.05.1945 - dowódca SS-Abschnitt IX (Würzberg)
01.12.1942 - oficer rezerwy w SS-Panzergrenadier-Ersatzbataillon 18 w Breslau
01.12.1944 - 08.05.1945 - oficer rezerwy w 16.SS-Panzer-Grenadier-Division "Reichsführer SS"

Odznaczenie m. in.:
1939 Eisernes Kreuz II. Klasse
Dienstauszeichnungen der NSDAP in Silber und Bronze
SS-Dienstauszeichnungen
Ehrendegen des RF SS
Totenkopfring der SS


powrót do strony głównej

© copyright 2007, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion