Richard Arauner



SS-Oberführer




Nr SS - 55 371 (wstąpoł w dn. 01.10.1933 r.
Nr NSDAP - 434 651 (wstąpił w 1929 r.)

Urodzony - 19.04.1902 r. w Solnhofen
Zmarł - 01.11.1936 r. zginął w wypadku samochodowym w Tabarz

Promocje:
01.10.1933 - SS-Obersturmführer stopień (otrzymany po wstąpieniu do SS)
01.12.1933 - SS-Stumhauptführer
20.04.1934 - SS-Sturmbannführer
09.11.1934 - SS-Obersturmbannführer
20.04.1935 - SS-Standartenführer
01.11.1936 - SS-Oberführer - pośmiertnie, rozkaz RFSS z dn. 04.11.1936 r.

Kariera:
studiował rolnictwo i uzyskał dyplom
15.10.1923 - 09.11.1923 - członek Bund Oberland
08.-09.11.1923 - uczestnik nieudanego puczu w Monachium
pracował w rolnictwie
1929 - wstąpił do NSDAP
01.05.1931 - 01.11.1936 - dyrektor ekonomiczny w aparacie polityki agralnej
15.03.1933 - 01.11.1936 - kierownik urzędu polityki agralnej
01.10.1933 - 01.12.1933 - w sztabie RuSHA (podlegał Reichsführung SS)
??.??.???? - 01.11.1936 - dyrektor niemieckiego związku rolników
1933 - 01.11.1936 - strażnik pieczęci niemieckiego związku rolników - centrum dokumentacji niemieckiego związku rolników
01.10.1933 - 01.12.1933 - oficer w RuSHA (podlegał Reichsführung SS)
01.12.1933 - 30.01.1935 - oficer w sztabie RuSHA
30.01.1935 - 01.11.1936 - oficer w RuSHA

Odznaczenia m.in.:
09.11.1933 - Blood Order


powrót do strony głównej

© copyright 2009, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion