Hans Wystrach

SS-Oberführer




Nr SS - 6 011 (1930)
Nr NSDAP - 2 249 (07.04.1925)

Urodzony - 26.02.1893 r. w Merzdorf, (Kreis Jauer, prowincja Liegnitz - Dolny Ślask)
Zmarł - ??

Promocje:
??.11.1930 - SS-Anwanter
01.10.1932 - SS-Sturmbannführer
09.11.1933 - SS-Obersturmbannführer
20.04.1934 - SS-Standartenführer
15.09.1935 - SS-Oberführer

Kariera:

01.04.1913 - wstępuje do służby na kolei w Katowicach
15.06.1915 - 30.12.1915 - odbywa służbę wojskową na froncie zachodnim, (Artois i Flandria)
30.12.1916 - odchodzi ze służby, zranienie po wybuchu granatu, w wyniku kórego stracił lewe ramię i został inwalidą, (50% kalectwa). Po wyleczeniu powraca do służby na kolei, gdzie pozostaje do końca wojny.
1921 - 1925 - służba w Freikorps Ehrhardt (2 Marinebrigade), służył też w Organisation Consul.
07.04.1925 - wstępuje do NSDAP
07.04.1925 - 09.01.1941 - w sztabie Gau Schlesien
10.07.1930 - 06.10.1932 - szef SS-Abschnitt V
??.11.1930 - 01.08.1932 - w sztabie SS-Abschnitt VI
20.10.1932 - 16.11.1933 - kierownik działu pożyczek i zapomóg w SS-Gruppe "Südost"
16.11.1933 - 01.05.1934 - w sztabie SS-Oberabschnitts "Südost"
01.05.1934 - 01.09.1934 - kierownik d/s administracyjnych w sztabie SS-Oberabschnitts "Südost"
??.10.1934 - 20.04.1942 - w sztabie SS-Oberabschnitt "Sudost"
09.01.1941 - 08.05.1945 - odpowiada z ramienia NSDAP za organizacje wieców i zebrań, w mieście i okręgu Brieg
09.01.1941 - 08.05.1945 - poseł do pruskiego Landstagu
od 09.11.1944 - w sztabie SS-Oberabschnitt "Südwest"

Odznaczenia m.in.:
1916 - 1914 Eisernes Kreuz II. Klasse
1916 - Wound Badge in Black
Verwundetenabzeichen, 1918 in Schwarz
Goldenes Parteiabzeichen
Dienstauszeichnungen der NSDAP in Gold, Silber und Bronze
SS-Dienstauszeichnungen
Ehrendegen des RF SS
Totenkopfring der SS


powrót do strony głównej

© copyright 2007, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion