Emil Sembach

SS-Oberführer




Nr SS - 6 640 (wstąpił w dn. 01.04.1931 r.)
Nr NSDAP - 3 575 (wstapił w 1925 r.)

Urodzony - 02.04.1891 r. w Forsthaus Stifting (Austria)
Zmarł - 01.07.1934 r., w Oels (zabity podczas "Nocy długich noży"
- zastrzelony przez oddział pod dowództwem SS-Hauptsturmführer Paula Exnera, na rozkaz Udo von Woyrscha)

Promocje:
SS-Sturmführer - stopień ten otrzymał po wstapieniu do SS
?? - SS-Standartenführer - stopień ten posiadał w marcu 1932
06.10.1932 - SS-Oberführer

Kariera:
Egzamin dojrzałości w Gimnazjium w Coburg
1914 - 1918 - ochotnik, służba w Fussartillerie-Regiment "Enke" Nr. 4 (Magdeburg) jako Fahnenjunker, wojnę kończy jako dowódca baterii
1919 - 1921 - członek Freikorpsu, walczy w rejonie Bałtyku, prawdopodobnie na Łotwie
1925 - członek Federacji Wiking
1931.04.01 - wstępuje do SS, pierwszy przydział słuzbowy do SS-Sturm 1/I/6
1931.02.01 - 1932.07.01 - dowódca 15. SS-Standarte "Brandenburg"
1932.03.15 - 1933.12.11 - oficer w SS-Abschnitte VI
1933.11.12 - 1934.07.01 -poseł do Reichstagu
1933.12.11 - 1934.02.?? -oficer w sztabie SS-Oberabschnitts "Südost"
1934.02.?? - usunięty z SS, za sprzeniewierzenie pieniędzy SS
1934.07.01 - zamordowany podczas "Nocy długich noży" na polecenie szefa SS na Śląsku - Udo von Woyrscha.
Zadenucjonowany został przez homoseksualistę Kurta Wittje do Ministerstwa Obrony i Reichswery. Woyrsch rozmawiał na jego temat z Himmlerem, podjęto decyzje o jego aresztowaniu i przewiezieniu do Berlina. Został zatrzymany 1934.06.30 po południu w Briegu (siedziba sztabu SS-Oberabschnitts "Südost"), gdzie był przetrzymywany do 193.07.01. Następnie na osobiste polecenie Udo von Woyrscha, został zlikwidowany, niejako przy okazji rozprawy Röhmem prawdopodobnie dla uniknięcia skandalu jako mógł powstać podczas procesu.


powrót do strony głównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion