Josef Spacil



SS-Standartenführer



Nr SS - 6 797 (wst±pi³ w dn. 10.04.1931 r.)
Nr NSDAP - 1 200 941

Urodzony - 03.01.1907 r. w Monachium
Zmar³ - 13.02.1963 r.

Promocje:
01.10.1932 - SS-Untersturmführer
23.08.1933 - SS-Obersturmführer
01.11.1933 - SS-Hauptsturmführer
09.09.1934 - SS-Sturmbannführer
13.09.1936 - SS-Obersturmbannführer
12.03.1938 - SS-Standartenführer
20.04.1944 - SS-Standartenführer d.R. Waffen SS

Kariera:
1934 - w sztabie RFSS
1935 - w SS-Hauptamt
1938 - 1944 - w sztabie SS-Oberabschnitt Donau (szef dzia³u ekonomicznego i administracji)
12.12.1939 - 28.02.1940 - w 1.SS-Totenkopf Reiterstandarte
01.03.1940 - 31.03.1940 - szef sztabu u SS-Obergruppenführera Oswald Pohla
01.04.1940 - 21.06.1940 - w SS-Verwaltungsschule Dachau (szko³a administracji SS)
22.06.1940 - 12.03.1941 - dowódca SS (Befehlshaber der SS) w Niederlande
01.05.1941 - 01.08.1941 - w sztabie RFSS
01.08.1941 - 15.10.1941 - w sztabie HSSPF Russland Nord w Rydze
26.10.1941 - 26.06.1942 - kierownik sekcji w sztabie HSSPF Russland-Süd / Ukraina
21.06.1942 - 01.08.1942 - w SS-WuVHA
01.08.1942 - 01.03.1944 - doradca ekonomiczny w sztabie HSSPF Russland Süd
od 01.03.1944 - szef Amt II w RSHA

Odznaczenia m.in.:
31.01.1945 - German Cross in Silver


powrót do strony g³ównej

© copyright 2008, Waldemar „Scypion” Sadaj
Design by Scypion